Šiame straipsnyje trumpai aptarsime tai, ką turėtų žinoti kiekvienas volframo karbido žiedų pirkėjas: vien pavadinimas “volframo karbidas” dar negarantuoja aukštos žiedų kokybės. Rinkoje galima rasti įvairiausių volframo karbido variacijų ir norint įsigyti ilgaamžį, sveikatai nekenksmingą ir geros kokybės žiedą reikia pasidomėti, kokia yra konkreti žiedų lydinio sudėtis.

Kaip jau minėjome ankstesniuose straipsniuose, volframo karbidas yra volframo, anglies, bei kitų surišančių metalų lydinys. Lydinio kokybei svarbu ne tik surišantieji metalai, bet ir paties volframo kokybė. Volframas išgaunamas iš volframo rūdos, kurioje būna ir kenksmingų priemaišų. Šių priemaišų  šalinimas – sudėtingas ir brangus procesas, todėl lydiniams dažnai naudojamas pigus tačiau ne pilnai išvalytas volframas. Dažniausiai sutinkamos piemaišos: molibdenas, alavas, švinas, bismutas, arsenas, fosforas, stibis, manganas ir kt. Dėl šių priemaišų volframo karbido žiedai gali ne tik pakeisti spalvą ir savybes, bet ir pakenkti žmogaus sveikatai.

Kita svarbi volframo karbido žiedų sudėties dalis – metalai, kurie naudojami volframo ir anglies surišimui. Dažnai rinkoje sutinkamas kobaltas mažina volframo karbido žiedų atsparumą aplinkos poveikiui ir šie žiedai dažnai reaguoja su žmogaus oda ir sukelia bėrimus. Šiuo atveju nikelio ir chromo junginys yra kur kas geresnis pasirinkimas, kadangi volframo karbido lydinyje šie metalai jungiasi tarpusavyje ir didina viso lydinio atsparumą aplinkos poveikiui bei korozijai.

Volframo karbido pardavėjui pateikus žiedo sudėtį nurodantį sertifikatą atkreipkite dėmesį į jį išdavusią šalį ir instituciją. Be jokios abejonės perkant žiedą Lietuvoje – geriausia, jei apie jo kokybę liudija Lietuvoje ar ES išduoti sudėties sertifikatai.

Rekomendacija įsigyjant volframo karbido žiedus paprasta: reikalaukite jų sudėtį įrodančių sertifikatų ir atidžiai juos peržiūrėkite.

“OG rings” turi volframo karbido žiedų sudėties sertifikatus, kurie išduoti Europos Sąjungoje, todėl mes galime garantuoti aukščiausią kokybę.

“OG rings” volframo karbido žiedų sudėtis:

Įprastas volframo karbidas:

volframas (80,75%)

anglis (8,1%)

deguonis (0,6%)

nikelis (10,2%)

chromas (0,35%)

Baltas volframo karbidas (vidinė dalis):

volframas (79,6%)

anglis (7,6%)

deguonis (0,5%)

nikelis (11,9%)

chromas (0,5%)

Baltas volframo karbidas (išorė):

volframas (66,0%)

anglis (9,2%)

deguonis (2,8%)

nikelis (8,0%)

chromas (14,1%)

Volframo karbido žiedo gamybos procesas

Volframo karbido žiedo gamybos procesas

Patiko (0)

Rodyk draugams