1.Volframo žiedo valymas, reakcija su cheminėmis medžiagomis

Volframo žiedą galite nuvalyti su šlapiu skudurėliu ir švelniu muilu. Jei žiedas labai purvinas, rekomenduojame jį pamerkti į vandenį su muilu 30-čiai minučių ir nušveisti su paprastu šepetėliu.
Žiedo valymui nerekomenduojame naudoti juvelyriniams gaminiams skirtų šveitimo pastų ar valiklių, kadangi jie yra skirti iš kitų metalų pagamintiems gaminiams ir gali pakenkti volframo žiedui.

Agresyvios cheminės valymo priemonės (kuriose yra amoniako, chloro) yra kenksmingos ne tik volframo, bet ir kitiems juvelyriniams gaminiams. Todėl niekada nenaudokite šių priemonių žiedo valymui. Jei naudojate šias priemones buityje - dėvėkite pirštines, nes chemikalai gali pakenkti ne tik žiedui, bet ir Jūsų rankoms. Jei šių medžiagų pateko ant žiedo - gerai nuplaukite vandeniu ir nusausinkite. Svarbu, kad ant žiedo neliktų šių medžiagų likučių, kurie laikui bėgant galėtų pakenkti žiedo išvaizdai.

2.Medžiagos, kuriomis galima įbrėžti volframo žiedą

Kaip jau minėjome, medžiagų galinčių įbrėžti volframo karbido žiedą yra labai nedaug, tačiau svarbu žinoti, kur jos gali būti naudojamos, kad galėtume jų išvengti.

Deimantus atpažįstame ir vertiname visi. Įprasta deimantus matyti naudojamus juvelyrikoje, tačiau svarbu žinoti, kad deimanto dulkės taip pat naudojamos ir kitose srityse bei produktuose. Deimanto dulkės naudojamos gaminant pjūklus, diskus, grąžtus skirtus kietoms medžiagoms apirbti. Taip pat jų galima rasti odos priežiūrai skirtų priemonių ar net nagų dildžių sudėtyje. Taigi, jei įtariate, kad produkte, kurį naudojate gali būti deimanto dulkių - geriau žiedą nusiimkite.

Korundas - tai iškastinis arba dirbtinai išgautas mineralas, kurio spalva gali skirtis, priklausomai nuo jame esančių priemaišų. Korundui priskiriami mums gerai žinomi safyrai bei rubinai. Kadangi tai vienas iš tvirčiausių mineralų, korundas dažniausiai naudojamas gaminant abrazyvines medžiagas: nuo švitrinio popieriaus iki specialių pramoniniams įrenginams skirtų gaminių. Korundas dažnai vadinamas kristaliniu aliuminio oksidu (Al2O3). Jei nežinote iš ko pagamintas Jūsų naudojamas švitrinis popierius ar kitos abrazyvinės medžiagos - geriau žiedą nusiimkite, kad jo nesubraižytumėte.

Silikono karbidas - tai dažniausiai dirbtiniu būdu išgaunamas mineralas, kuris naudojamas abrazyvinėse medžiagose, gaminant neperšaunamas liemenes, keramikinius automobilių stabdžių diskus, aukštos įtampos elektros stotyse ir t.t. Jei nedirbate su sudėtingomis technologijomis, su šia medžiaga galite susidurti nebent naudodami švitrinį popieriu ar kitas abrazyvines medžiagas, taigi nepamirškite nusiimti žiedo ir visada galėsite džiaugtis jo spindesiu.

www.ogrings.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams