Volframas vestuvinių žiedų rinkoje - vis dar naujiena. Ir dažnai tenka susidurti su paprastu klausimu: „Kodėl turėčiau rinktis vestuvinį žiedą iš volframo? Juk tai ne auksas!”. Kokios volframo ir aukso žiedų savybės? Kokiais atvejais geriau rinktis volframo, o kokiais - aukso žiedus?

1.Atsparumas įbrėžimams

Lyginant mežiagų tvirtumą, dažniausiai remiamasi Moso mineralų kietumo skale. Volframui šioje skalėje skiriama 9 balai, o auksui 2.5 - 4 balai. Ši skalė taip pat puikiai atspindi ir medžiagų atsparumą lyginant su kitomis medžiagomis. Pavyzdžiui, norint įbrėžti metalą, kuris įvertintas 3 balais, tiks visos medžiagos, kurios turi daugiau nei 3 balus.

Kuo grynesnis yra auksas, tuo jis mažiau atsparus. Norint jį sustiprinti dedamos įvairios priemaišos (nikelis, varis, cinkas, paladis ir t.t.). Šios priemaišos negali aukso žiedo atsparumo padidinti daugiau, nei iki 4 balų, todėl dirbant tam tikrus darbus, aktyvaus laisvalaikio metu, rekomenduojama žiedą nusiimti. Nors ir saugant auksinį žiedą, laikui bėgant jis vistiek praranda savo pirminę išvaizdą. Tada jį reikia nešti juvelyrui, kuris jį nupoliruos ir žiedas vėl atrodys kaip naujas. Svarbu paminėti, kad kuo platesnį žiedą išsirinksite - tuo aiškiau matysis ant jo esantys įbrėžimai.

Volframo žiedą subraižyti kasdieninėje veikloje yra beveik neįmanoma. To priežastis labai paprasta: kadangi už jį tvirtesnių medžiagų žemėje yra labai nedaug - tikimybė, kad su jomis susidursite taip pat yra labai maža. Tokioms medžiagoms priskiriamas deimantas (įprastas juvelyrikoje, tačiau jo dulkės gali įeiti į abrazyvinių medžiagų, dildžių ar net kremų sudėtį), korundas (mineralas naudojamas abrazyvinėse medžiagose, jam priskiriami rubinai, safyrai).

2.Atsparumas deformacijai

Aukso žiedai, priešingai nei volframo, nėra atsparūs deformacijai. Dirbant sunkesnius darbus, nutikus neilaimingam atsitikimui šie žiedai gali įlinkti, prarasti savo formą. Volframo žiedų sulenkti neįmanoma.

Svarbu paminėti, kad dėl jų tvirtumo, volframo žiedų neįmanoma nei padidinti, nei sumažinti. Pasikeitus piršto dydžiui „OG rings” suteikia net 50% nuolaidą naujam žiedui įsigyti.

3.Spalva

Auksas gali būti įvairių spalvų - geltonas (maišomas su siabru), raudonas (maišomas su variu), baltas (maišomas su nikeliu arba paladžiu). Volframo žiedų spalva yra šiek tiek šaltesnė nei balto aukso. Jei volframo žiedas poliruotas - skirtumas nedidelis, jei matinis - skirtumas ryškesnis.

4.Vertė

Jei Jums labai svarbu, kad žiedas būtų pagamintas iš tauriojo metalo, o jo atsparumas nėra toks svarbus - auksas Jums tinka labiau nei volframo karbidas.

Jei vertinate naujoves, norite praktiško, amžino ir atsparaus žiedo - volframo karbidas tinkamesnis pasirinkimas nei auksas.

www.ogrings.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams