Jei nusprendėte, kad nenorite vestuvinio žiedo iš aukso, greičiausiai kyla abejonių, ką pasirinkti: titano ar volframo karbido žiedus. Taigi pateikiame Jums šių žiedų savybių palyginimą, kuris, tikimės, padės pasirinkti Jums tinkamiausią variantą.

1.Atsparumas braižymuisi

Ir volframo karbido, ir titano žiedai yra tvirtesni už tauriųjų metalų žiedus. Visgi jų savybės gerokai skiriasi. Titanui Moso kietumo skalėje skiriama 6, o volframui - 9 balai. Tai reiškia, kad titano žiedą subraižyti gali daugiau medžiagų, nei volframo žiedą. Taigi turėkite omenyje, kad laikui bėgant titano žiedą reikės nešti juvelyrui, kad nupoliruotų. Už volframą kietesnių medžiagų yra labai mažai: deimantas, korundas, silikono oksidas. Šios medžiagos kasdiena nešiojant žiedą labai retai sutinkamos, taigi ir tikimybė, kad subraižysite volframo žiedą yra labai nedidelė.

2.Atsparumas deformacijai

Titano žiedai yra tvirti, tačiau paveikus juos didesne jėga (pavyzdžiui trenkus plaktuku), gali sulinkti. Volframo žiedų sulenkti neįmanoma, netgi nelaimės atveju (ištinus pirštui), šiuos žiedus įmanoma nuimti tik spaudžiant didele jėga (”wise grip” replėmis) kol jie suskyla į mažesnes dalis.

3.Svoris

Volframo žiedų svoris yra gerokai didesnis už titano žiedų svorį. Iš tiesų volframo žiedų svoris labai panašus į aukso. Nešiojant volframo žiedą jausite jo svorį ir sumažės tikimybė jį pamesti. Visgi jei norite lengvo žiedo - geriau rinktis titaną.

4.Spalva

Tiek titano, tiek volframo spalva gali būti gana įvairi - nuo itin šviesios platinos iki tamsios plieno, tai priklauso nuo apdirbimo technologijų ir lydinio sudėties. Taigi geriausia visada apžiūrėti žiedą pardavimo vietoje.

5.Graviravimas

Išgraviruoti galima ir volframo, ir titano žiedus. Volframo žiedai graviruojami tik lazeriu.

www.ogrings.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams